Betongvibrator WACKER valvstav

Artikelnummer: WN5100019680
Betongvibrator/valvstav  Wacker IRSE-FU 

Intelligent teknologi från Wacker Neuson: IRSE-FU-seriens högfrekventa stavvibratorer imponerar med sin integrerade frekvensomformare, vilket erbjuder betydligt mer oberoende arbete och sparar behovet av extern omformare. IRSE-FU-serien är också utrustad med ett praktiskt, lågvibrerande handtag som erbjuder användaren mer komfort i arbetet. Och dessutom mycket mer:

Integrerad frekvensomformare
Komfortabelt handtag med låga vibrationer
Slitagefri omformare på grund av tätad elektronik
Pålitlig drift, även om ingångsspänningen varierar och när den används tillsammans med generatorer
Alla komponenter ”Tillverkade i Tyskland”

Wacker Neuson Bodyguard™ är en integrerad säkerhetsbrytare (liv-vakt) som kommer att stänga av maskinen inom 3 millisekunder om det behövs. Det betyder: Absolut säkerhet för användaren: från Bodyguard™ genom vibratortuben

Standardpaket – IRSE-FU
Innehåller skyddsslang, drivenhet med integrerad frekvensomformare, nätkabel, bruksanvisning.

Teknisk beskrivningIRSE-FU45IRSE-FU45IRSE-FU57IRSE-FU57
ArtikelnummerWN5100019680WN5000610256WN5000619681WN5000610267
Diameter av vibratortuben mm45455757
Längd av vibratortuben mm382382400400
Vikt av vibratortuben kg3,53,55,85,8
Skyddsslang  m0,91,40,91,4
Arbetsvikt  kg15151717
Effektiv diameter * cm60608585
Vibrationer  rpm12.00012.00012.00012.000
Elektrisk spänning ** 1~ V220 – 240220 – 240220 – 240220 – 240
Ström  A4,84,866
Frekvens  Hz50 – 6050 – 6050 – 6050 – 60
Spänningskabel  m15151515
Matarkabel  m0,50,50,50,5

Finns även att beställa med 30 mm samt 38 mm i diameter av vibratortuben.

Skicka offertförfrågan

Frågor? Kontakta oss.

Har du frågor eller vill komma i kontakt med rätt person hos oss? Vi finns här för att hjälpa dig.

Spara upp till

20%

För ett mer lönsamt bygge

Se vilka produkter som är rabatterade just nu och spara pengar i ditt byggprojekt.